top of page

RODINNÉ VINÁRSTVO

KOLLÁR winery

Myšlienka založiť vinárstvo v nás skrsla počas obrábania maličkého zdedeného vinohradu na úpätí Malých Karpát, kedy sme si uvedomili, že svedomitá práca prináša ovocie v podobe kvalitného hrozna, z ktorého sme vyrobili plné a zmyselné víno. A tak sme sa od roku 2017 vinohradníctvu a vinárstvu začali venovať naplno. Spoločne obhospodarujeme 2 ha vlastných a prenajatých vinohradov na svahoch Malých Karpát, a to v Račianskom a Modranskom vinohradníckom chotári. Vyrábame vína odrážajúce charakter danej lokality, teda terrior, pričom dva tak rozdielne vinohradnícke chotáre ponúkajú veľkú rozmanitosť, a to čo do starostlivosti, pestovania a ošetrovania hrozna, ako aj pri samotnej výrobe vín. 

 

Naša filozofia je vyrobiť vína odrážajúce daný terrior, a týmto prezentujeme náš pohľad na naše vinohradníctvo a vinárstvo. Vyrábame vína svieže, moderné, vhodné na každý stôl a na každú príležitosť. Navyše od roku 2019 sme začali vyrábať vína s nízkym obsahom histamínu a ostatných biogénnych amínov, a preto si naše vína môžu vychutnať aj ľudia s histamínovou intoleranciou, ktorých nám neustále pribúda.

A prečo je kôň v logu nášho vinárstva? V začiatkoch našej spoločnej cesty sme mali každý to svoje hobby, ktorému sme sa venovali. Víno a vinohrady, kone a jazdectvo. Postupom času sme však pochopili, že nie všetko sa dá popri zamestnaní stíhať, a preto padlo rozhodnutie venovať sa vinohradníctvu a vinárstvu naplno. Zo života s koníkmi sme si ale chceli niečo zachovať, a preto sme do loga použili toto majestátne zviera. Symbolizuje vášeň a tvrdú prácu vo vinohradoch a vinárstve, rovnako, ako aj pri práci s ním. Vieme, že vzdať sa svojej vášne nebolo ľahké, no veríme, že si týmto malým symbolickým gestom budeme stále pripomínať, čo máme v živote radi. A možno časom, ako som sľúbil, pribudne do nášho vinárstva aj ozajstný kôň.

 

 

bottom of page